Підготовка до ЗНО-2020

Підготовка до ЗНО-2020

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання використовуються:

 • для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
 • як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
 • для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

 • рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
 • критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:

 • з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
 • з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

26 травня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Детальна інформація за посиланням:

http://testportal.gov.ua/ukrmova/

 

21 травня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Детальна інформація за посиланням:

http://testportal.gov.ua/mathem/

Інформація про всі інші предмети http://testportal.gov.ua/zno-2020-2/

 

 

НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ ЗНО 2020

http://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/

 

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

 • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
 • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
 • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

 • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
 • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

 

ПРОБНЕ ЗНО-2020: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

 

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 триватиме з 3 до 24 січня. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 28 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 27 березня, з інших предметів — 3 квітня. Більше інформації про ПЗНО ->

 

Корисні посилання:

http://testportal.gov.ua сайт УЦОЯО

http://testportal.gov.ua/zno-dpa-2/ розділ ЗНО/ДПА сайт УЦОЯО

http://khersontest.org.ua/ сайт ХРЦОЯО

 

http://testportal.gov.ua/normatyvni-dokumenty/ нормативні документи

http://testportal.gov.ua/prava-i-obov-yazky-uchasnykiv/ права і обов’язки учасників ЗНО

http://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ тести минулих років

http://testportal.gov.ua/zno-2020/ програми ЗНО 2020

http://testportal.gov.ua/zno-2019/ програми ЗНО 2019

Математика «на ура!»

 • com.ua— у розділі «Математика» є багато корисної інформації й відео;
 • onlinemschool.com— зібрані всі важливі таблиці й формули.

Українська мова та література:

 • com.uapravopys.net— правописання;
 • if.ua— список корисної літератури до ЗНО минулого року (актуальна і в цьому році), довідник фразеологізмів, характеристики героїв, біографії авторів, аналіз творів, повні твори та в скороченні. По мові — правила з прикладами, підказки по написанню творів, тести минулих років;
 • com.ua— твори повністю та в скороченні, аудіокниги, філь­­ми за творами, які необхідні для читання, теорія та пробні тести.

 

Фізика просто:

 • blogspot.com— цікаві задачі по фізиці й астрономії;

Сайти підготовки до ЗНО з усіх предметах

 • info— різні теми, у кожній з яких — завдання й рішення;
 • urok-online.com.ua— багато тем й відео по математиці, української мові та літературі;
 • info— тести й посилання на навчальні посібники з правилами й завданнями (УВАЖНО! На деяких зустрічаються платні завантаження або доступ);
 • osvita.ua,
 • fizika.kiev.ua,
 • osnova.com.ua
 • comта
 • zno-ua.net— тести, цікаві статті з корисними посиланнями;
 • academia.in.ua теорія та практика, виходячи з тестів минулих літ;
 • com.ua— мапи, дати, корисні матеріали;
 • com.uaта ilearn.org.ua — тільки тести для тренувань;
 • com.ua тести, посібники та довідники;
 • org.uaта ed-era.com а також erudyt.netznaniya.znonline.orgzno.alldz.net — теорія та практика.