Методичне об’єднання завідувачів відділень

17 червня 2025 року  на базі Миколаївського базового медичного фахового коледжу  відбулося обласне  методичне  об’єднання завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти Миколаївської області на тему  «Ключові  аспекти  роботи закладів фахової передвищої освіти; забезпечення належної організації освітнього процесу в умовах сьогодення».

З вітальним  словом до учасників методичного об’єднання звернулася  заступник директора з навчальної роботи    Миколаївського базового медичного фахового коледжу Наталія Петрівна  Куліш. З її коментарем до відеоролика присутні змогли здійснити віртуальне  знайомство  з навчальним закладом,  його матеріально — технічною базою. Згодом присутні перейшли до робочої частини засідання.

Про виклики сьогодення, використання новітніх педагогічних підходів  у  реалізації навчально-виховного процесу йшлося у виступах доповідачів.  Наголошувалося на важливості створення такого  освітнього середовища, в якому сьогоднішній студент  зможе  здобути знання, знайти своє покликання, навчитися взаємодіяти, критично мислити та постійно розвиватися. Питанню студентоцентризму приділила увагу у своїй доповіді “Студентоцентризм:  врахування потреб і пропозицій здобувачів освіти – пріоритет сучасного закладу передвищої освіти” завідувач медсестринським відділенням №2  Сєрих Галина Іванівна.

Про  важливість формування професійної компетентності під час здобуття освіти, в тому числі під час практичного навчання, яке органічно входить у чітку систему фахової підготовки впродовж  усього періоду навчання у коледжі, йшлося  у  доповідях  завідувача  медсестринським відділенням №1 Нірші Олени Леонідівни та   завідувача  фармацевтичним відділенням Михайлюк Алли Олександрівни. Акцент виступів робився на формуванні практичних компетентностей під час  навчальної , виробничої  та переддипломних практик, коли  здобувачі  освіти, використовуючи отримані теоретичні знання з дисциплін, намагаються максимально їх застосувати для успішного вирішення типових та розв’язання складних задач у сферах професійної діяльності фахового молодшого бакалавра. Саме в процесі проходження практики здобувачі освіти безпосередньо засвоюють визначену систему норм, правил, соціальних ролей та цінностей, які в подальшому допоможуть їм реалізуватись в якості компетентних спеціалістів у своїй сфері діяльності.
Про важливий аспект підготовки майбутніх фахівців у медичному фаховому коледжі — виховну роботу, яка формує морально стійку особистість з активною громадянською позицією, здатною до співпереживання , відповідальності та людяності  йшлося у доповіді “Формування особистості майбутнього медичного працівника в процесі виховної  роботи. Від аудиторії — до громадянської зрілості” , з якою виступила  завідувач зуботехнічним та медсестринським відділенням №3 Наталя Андріївна Брицька. Акценти було розставлено на  основних напрямах виховної роботи на відділенні, зокрема патріотично — національному, морально-етичному, правовому, здоров’язберігаючому. Чимало прикладів було наведено з такого необхідного сьогодні напрямку роботи як волонтерство.  Окрім здобутків у виховній роботі , зазначалася у виступі доповідача потреба у вдосконаленні методів роботи з молоддю, зокрема впровадження нових підходів до медіаграмотності, ментального здоров’я та запобігання вигоранню.

Про особливості перенесення стресу  , емоційне та професійне вигорання викладачів у період війни  говорила у своєму виступі завідувач фельдшерським відділенням  Тетяна Володимирівна Висоцька. Доповідачка дала поради присутнім , як знайти баланс між роботою та особистим життям; зауважила на важливості регулярного відпочинку, фізичної активності , здорового способу життя як умови стійкості до стресу.  І не менш цікавим для гостей з різних освітніх закладів був практичний тренінг, запропонований Тетяною Володимирівною.

На завершення засідання методоб’єднання відбулося підбиття підсумків, обмін думками. Зі слів завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти, засідання було цікавим і пізнавальним.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *